Lauamängud.ee praegu… 2020

Uncategorized

Kas mäletate aega, kui Lorien 2014 aastal avati? See oli 4. septembril. Ja pood oli siis veel üsna tühi. Mõte oli teha sinna hea ja äge söögikoht. Aga kuna iga söögikoht võtab aega, siis las tulevad sinna vahepeal ka Magic-u mängijad. Head kohta neil tol ajal ei olnud, seega iga ruum, kus on piisavalt ruumi – lauad ja toolid ka – oli juba väga vinge.

Aga kuidagi juhtus, et Lauamängud.ee (Fortuna Games) oli otsimas omale uut väljundit ja ühel päeval tulid Aigar ja Andreas end tutvustama. Sealsamas sai suht käpad loodud ja nende kaubavalik oli riiulitel olemas. Lorien tegeles toodete näitamisega, toodete saatmisega ja kui ka nende promomisega.

Tasapisi hakkas kliente tulema uksest ja aknast. Veidike siit, veidike sealt ja kliendid soovisid täiendavaid tooteid, mida väljas polnud katsuda. E-Poes ka nagu ei olnud neid, seega mis jäi Lorienil üle? Tooteid oli ju vaja tellida. Ja nii valik hakkas täienema. Tulid siit mängud, tulid sealt mängud. Erinevad hulgilaod Saksamaal, Hollandis, Inglismaal, Taanis ja kasvõi siinsamas Baltimaades varustasid juba nii Lorieni riiuleid kui ka Lauamängud.ee e-poodi.

Aga mingi hetk tundus, et asjad ei suju enam. Lauamängud.ee käive oli kordades suurenenud aga ju ei soovitud oma hobidega tegelda enam ja kuidagi tasuta lauamänge ära anda (hinnastus oli alati puuduliku juurdehindlusega) ning omanikel olid omad põhitöökohad.

Nii juhtus, et kuidagi suudeti äriidee maha müüa kaasmängurile, entusiastile ja päris hea ärivaistuga investorile, kes soovis asja viia uuele tasemele. Ühel päeval saigi siis Fortuna kaup laost kokku pakitud ja ilmus uus lauamängupood – Meeple Union. Täiesti uue ja radikaalse ideega. Inimesed saavad mängida väga kitsast valikut mänge ja nad peavad selle eest maksma. Isegi omad sõbrad, keda mängima kutsuti keerati peale mängu lõppu pahupidi ja raputati müntidest tühjaks.

Need müüjad, kes midagi jagasid said vist aru kiirelt, et midagi on valesti. Ja need, kes on juba mitmest lauamängupoest või ka kommuunist eksiili saadetud ei olnud huvitatud asjade parandamisest senikaua kuni palgapäeval oli kõik korras. Investor oligi vaid investor ja kui vanast põhiomanikust sai väikese osalusega juht, kel puudus plaan, soov ja visioon – juhtus see, mis hetkel toimub. Meeple Union pidas vastu enam kui aasta. Napilt. Avades Novembris (2017) ja sulgedes Jaanuaris (2019) – saigi läbi selle väikese poe kuulsusetu saaga. Loodetud üliõpilased lihtsalt ei tulnud.

Sellest hetkest Jaanuaris kui Meeple end sulges kuni selle hetkeni mil Novembris (2019) peale mitmeid kuid, kohtumisi, ärireise tundmatutesse riikidesse ja vastamata kõnesid, sai lõpuks allkirjastud e-poe üleminek Fortunalt Lorienile.

Lauamängud.ee on Eesti suurim lauamängupood internetis, mis on avatud 24 tundi ööpäevas, 7 päeva nädalas ja kõik 365 päeva aastas.

Loodud 2009 aastal, mõnda aega Luha tn. poega olnud ja siis alates 2014 Lorienis pesitsenud kuniks 2017 aasta lõpuni. Ja tagasi “kodus” alates 2019 aasta Novembrist. 11 aastat ajalugu, millest õiges “kodus” juba varsti 6 aastat. Edaspidi on meil mitu sünnipäeva…

Mängimiseni.